Luni seară pe Stadionul” Municipal” din Mediaș, Gaz Metan a primit vizita celor de la Dinamo București într-un meci disputat pentru etapa cu numărul trei din cadrul Ligii întâi.

Spectacol pe” Municipal”. Alb-negri au reușit să obțină trei puncte importate în partidă cu Dinamo, scor 3-2.

” Lupii Negri” au început partidă cu Batista, Creţu, M. Constantin, Diallo, Busu, Cristea, Fofana, Chamed, Caiado, Olaru şi Fortes.

Gaz Metan Mediaș deschide scorul după doar 7 minute de joc, Olaru deschide tabela după o centrare din partea stângă de la Bușu. Darius preia perfect și în învinge pe Penedo. În minutul 33, Salomo trimite mingea în plasă după o centrare venită din partea stângă de la Sergiu Popovici.

În repriza secundă, alb-roșii marchează la doar două minute după fluierul de start al reprizei secunde prin Robert Moldoveanu. Minutul 56, balonul este ricoşat de către alb-roșii și intră în propria poartă. Două minute mai târziu, Fortes înscrie al treilea său gol la Gaz Metan cu un șut din colțul lung.

Etapa viitoare, Gaz Metan Mediaș va juca tot pe teren propriu, cu FCSB. Meciul este programat pe 11 august 2018.