foto Suporteri ACS Mediaș / Facebook

ACS Mediaș, formația pregătită de Dumitru Solomon și Doru Dudiță este ca și calificată la barajul de promovare în Liga 3. Alb-negrii au învins sâmbătă FC Inter Sibiu, scor 1 la 3.

Medieșenii au început ”tare” prima repriză și în decurs de doar cinci minute, a avut trei ocazii mari de gol. Soarta meciului s-a stabilit după pauză, ACS Mediaș marchează în minutul 57, prin Sebastian Bîrsan. Pajco Cristian face 2 la 0 în minutul 60, iar 3 minute mai târziu, ”lupii-negri” marchează din nou pentru 3 la 0.

Echipa pregătită de Dumitru Solomon și Doru Dudiță este acum sigură de prezența la barajul de promovare, unde va înfrunta campioana din Harghita, Gheorgheni, în dublă manșă. Meciurile se vor disputa în sistem eliminatoriu, în data de 17 iunie 2023, ora 18:00, turul la Gheorgheni, respectiv 24 iunie 2023, ora 17:30, returul, la Mediaș.