foto Captură video ACS Mediaș

ACS Mediaș joacă sâmbătă pe teren propriu cu LSS Voința Sibiu, într-un meci ce constă pentru etapa cu numărul 10 din Liga a IV-a. Partida este programată pentru ora 11:00.

Etapa trecută, Mediașul s-a impus scor 5-3 cu FC Dumbrăveni după ce în primele 45 de minute oaspeții au condus jocul, însă elevii lui Doru Dudiță și Dumitru Solomon au întors scorul în repriza secundă.

De cealaltă parte, LSS Voința Sibiu vine la Mediaș după ce în etapa trecută a pierdut pe teren propriu, scor 2-0 cu ACS Unirea Miercurea Sibiului. În clasament, sibienii se află în subsolul clasamentului cu 5 puncte, iar Mediașul e lider în Liga 4-a.

””Orice meci este dificil pentru noi având în vedere faptul că nu ne permitem niciun pas greșit. Toate echipele abordează meciurile cu maximă seriozitate pentru că suntem liderii campionatului. Eu cred că va fi un meci dificil din care vom ieși victorioși.” a declarat președintele ACS Mediaș, Ionuț Buzean înaintea derby-ului cu Voința.