După o săptămână petrecută în cantonamentul de pregătire din Predeal, sportivii de la CSM MEDIAȘ au participat sâmbătă, 26 August 2023, pe o vreme caniculară, la unul din cele mai grele maratoane din centrul țării, Alba Carolina Bike Race, unde au urcat pe podium la toate categoriile.

La traseul scurt, Timar Tamas a câștigat cursa iar Ianis Pintea a încheiat pe locul 3.La traseul de 13 km cu dif de nivel de 250m Lorenzo Catana a încheiat pe locul 3 si Denis Catana pe locul 2 la cat family.

La traseul de 27 km, dif 780m, Radu Mada a încheiat pe locul 2 la fotofinis iar Cristian Calburean pe locul 6.
Tura medie, de 38 km, dif 1300m a fost câștigată atât la categorie cât și la general de către sportiva noastră , junioara Miruna Măda cu timpul de 2:19:38, iar la băieți, David Doroga a obținut locul 2 și la categorie și la general cu timpul de 1:53:53!

Atleții Master ai clubului nostru, Iordache Mihail și Bogdan Gheorghe, au participat în 20 august la Campionatul Național în aer liber, în București, pe stadionul „Iolanda Balas” și au obținut locul întâi la proba ciocan, respectiv, locul al treilea la proba suliță.

”Ii felicitam pe toți pentru rezultate și le mulțumim pt munca depusă! Cantonamentul si-a arătat eficienta și ne-a confirmat ca menținerea unei forme fizice bune este necesara pt a continua seria rezultatelor bune.
Așadar mulțumim din nou pentru susținere, antrenorilor, CSM MEDIAȘ, PRIMARIA MEDIAȘ și tuturor sponsorilor implicați!” au transmis reprezentanții clubului.