Joi, 9 noiembrie 2017, de la ora 14:15, Club Sportiv Municipal Mediaș a jucat pe terenul celor de la CSM Oradea 2, într-un meci ce s-a disputat pentru etapa cu numărul 4 a Ligii întâi baschet masculin.

Baschetbaliștii pregătiți de către Mihai Popa și Dan Popa s-au impus fără prea mari probleme în partida de la Oradea, scor 64-67. În primul sfert al jocului, medieșenii au fost conduși 22-13. Orădenii își păstrează diferență și in actul secund, astfel scorul la pauză a fost 38-29.

La revenirea de la vestiare, CSM Mediaș a reușit să reducă din diferența, revenind la 5 puncte în spatele gazdelor, scor 55-50, înaintea sfertului decisiv. În ultimul sfert al jocului, baschetbaliștii conduși de către Mihai Popa și Dan Popa au reușit să întoarcă scorul în ultimul act. Scorul final fiind în favoarea ospteților, scor 67-64.

În etapa viitoare, Club Sportiv Municipal Mediaș se va deplasa pe terenul celor de la CS Municipal Sighetul Marmației.