Clubul Sportiv Municipal Mediaș și-a adăugat în palmares o înfrângere în deplasarea de la Timișoara.

Formația pregătită de către Mihai Popa și Dan Popa a jucat împotriva celor de la BC Timba 2 Timișoara, acolo unde baschetbaliștii medieșeni au pierdut cu scorul de 80-64.

În primul sfert al partidei, gazdele au încheiat primul sfert al meciului la o diferență de 16 puncte, 25-9. În sfertul al doilea, medieșenii au redus din diferență, scor 26-16. BC Timba 2 Timișoara a câștigat și ultimele două sferturi și a refăcut diferența de 16 puncte.

În urma acestui rezultat, CSM Mediaș ocupă în continuare prima poziție în clasamentul Grupei 1 din cadrul Ligii întâi de baschet masculin.

Următorul meci al medieșenilor se va disputa în Sala Sporturilor din cartierul Vitrometan, împotriva celor de la CSM Oradea 2.