Luni, 22 ianuarie 2018, Club Sportiv Municipal Mediaș a disputat primul meci oficial din acest an pe teren propriu împotriva celor de la CSU Știința București.

CSM Mediaș a cedat în fața celor de la Știința București cu scorul de 50 – 92, iar scorul pe sferuturi a fost 18-14, 13-19, 13-29 și 6-30.

Baschetbaliștii medieșeni au condus primul sfert la o diferență 4 puncte, scor 18-14. În actul secund, oaspeții au preluat ștafeta întrând la vestiare în avatanj, scor 31 – 33.

Penultimul act al jocului le-a aparținut echipei gazde care s-a distanțat la o diferență de 16 puncte, scor 13-29. În ultimul sfert la jocului dintre CSM Mediaș și CSU Știinta București, medieșeni au reușit să marcheze doar 6 puncte.

Etapa viitoare, Club Sportiv Municipal Mediaș se va deplasa la Ploiești, unde va întâlni formația CSM Ploiești.