Formația pregătită de către Mihai Popa și Dan Popa, CSM Mediaș au învins pe teren propriu BC SCM Timișoara 2, cu scorul de 66-60.

În primul sfert al partidei, medieșenii au câștigat la o diferență de 8 puncte, 22-12. În al doilea act al jocului, baschetbaliștii lui Mihai Popa au intrat la cabine cu un avantaj de 14 puncte, scor 36-22.

Peultimul sfert al jocului a fost tot în favoarea grupării de pe Târnava-Mare, scor 51-44. În ultimele 10 minute ale confruntări jocul a fost mai strâns, pana la finalul jocului oaspeți au mai redus din avantaj însă medieșenii au câștigat cu 66-60.

În etapa următoare, baschetbaliștii de la Clubul Sportiv Municipal Mediaș se vor deplasa la Timișoara acolo unde vor juca împotriva celor de la BC Timba 2 Timișoara.