Baschetbaliștii pregătiți de către Mihai Popa și Dan Popa joacă astăzi, 25 martie 2018, de la ora 17:00 la Mediaș împotriva celor de la CSM Ploiești.

Clubul Sportiv Municipal Mediaș are un parcurs mai puțin bun în acest an, nereușind să obțină nici o victorie. Echipa medieșeană în majoritatea meciurilor disputate au făcut jucat bine în primele două sferturi, însă pe final echipa pierde din putere.

În etapa trecută, CSM Mediaș a jucat în deplasare pe terenul celor de la CSU Știința București. În deplasare de la București, medieșenii au jucat pentru primul joc din retur, pierzând cu scorul de 68-92. Fiind un joc controlat de echipa gazdă pe tot parcursul celor patru sferturi.

” Ne aşteaptă un meci greu, precum au fost toate meciurile din faza semifinală. CSM Ploiești este o echipă foarte experimentată cu jucători care și-au arătat valoarea în Liga Națională. Din păcate avem doi jucători bolnavi. Ne dorim să facem un meci bun, cu atitudine și determinare putem obține un rezultat pozitiv” a declarat antrenorul principal al echipei, Mihai Popă

Partidă dintre CSM Mediaș versus CSM Ploiești poate fi urmărit LIVE VIDEO pe pagina de Facebook – Ora de Mediaș, sau chiar pe site-ul orademedias.ro