În această după amiază în Sala Sporturilor din Municipiul Mediaș are loc manșa retur din Cupa României la baschet masculin.

Formația pregătită de către Mihai Popa și Dan Popa primesc vizita celor de la CSM Miercurea Ciuc, de la ora 19:00.

În manșa din tur, medieșenii s-au impus cu scorul de 94-78, pe sferturi 23-25, 17-15, 23-13 și 21-25. CSM Mediaș a făcut o partidă extrem de bună în manșa tur a Cupei României cu CSM Miercurea Ciuc. Sârbii veniți în această vară la Mediaș au jucat excelent, iar la pauză mare CSM Mediaș avea un avantaj de 10 puncte, scor 50-40. În penultimul act al jocului, medieșenii aveau un avantaj de 23 de puncte, scor 73-53. Iar ultimul act al meciului ciucanii au încercat să reducă cât mai mult din diferență.

„Avem un mic avantaj după prima manșa de la Miercurea Ciuc. E primul meci acasă în acest sezon și ne dorim să facem un joc bun. Sperăm ca prin jocul și rezultatele noastre să atragem cât mai mulți spectatori meci de meci” a declarat Mihai Popa înaintea jocului cu Miercurea Ciuc pentru Ora de Mediaș

CSM Mediaș versus CSM Miercurea Ciuc, sâmbătă 29 septembrie 2018, de la ora 19:00 în Sala Sporturilor din Mediaș.