Baschetbaliștii Clublului Municipal Mediaș au jucat vineri după-masă pe teren propriu împotriva celor de la Dinamo Știința București.

CSM Mediaș pierde la o diferență de 12 puncte.

Mediașul a început bine primul sfert, însă alb-roșii ai fost peste CSM. Primul sfert le-a aparținut oaspeților, scor 20-27. În primele minute din sfertul secund, CSM a forțat puțin jocul, dar Dinamo revine fără nici un fel de problemă. Scorul la pauză a fost în favoarea echipei oaspete, scor 41-53.

Sfertul al treilea le-a aparținut oaspeților, după 10 minute foarte strânse. CSM a avut câteva execuții de 3 puncte notabile, însa Dinamo a fost mai puternică și în acest sfert 3.Ultimul sfert a fost caștigat de CSM Mediaș, însa scorul general a fost în favoarea celor de la Dinamo Știinta București.