Handbalistele de la Clubul Sportiv Școlar Mediaș au învins sâmbătă, 24 noiembrie 2018, pe teren propriu LPS Banatul Timișoara cu scorul de 35-25.

Echipă pregătită de Maria Cândea a făcut un joc foarte frumos în etapa cu numărul 10, din cadrul sezonului regulat, junioare 1, seria E. La pauză mare, handbalistele din Mediaș aveau un avantaj de 11 goluri.

În repriza a doua, echipa oaspete a reușit cu greu să mai marcheze până la final 16 goluri, însă de cealaltă parte, CSS Mediaș a jucat la fel de bine și în ultima parte a jocului, marcând încă 15 goluri.

Formația CSS Mediaș a terminat sezonul regulat pe locul 4 în campionatul de junioare 1 feminin, cu un total de 7 puncte. CSS a reușit să obțină trei victorii, un meci încheiat la egalitate și cinci jocuri pierdute.