Gaz Metan Mediaș a jucat în acestă după amiază în deplasare pe terenul celor de la ASA Târgu-Mureș, partidă ce s-a disputat pentru etapa cu numărul 8 din cadrul play-out-ului Ligii întâi, scor final 0-0.

O prima repriză destul de echilibtrată, cu ocazii mici spre ambele porții. În minutul 13, Alexandru Munteanu, Gaz Metan șutează, dar ratează ținta. Cristian Danci încarcă să schimbă scorul de pe tabelă, însă fără nici un rezultat. Pe finalul primei reprize Valențin Crețu Valentin Cretu reușește să tragă, dar șutul nu prinde spațiul porții.

În repriză secundă, ambele echipe au încercat să deschidă scorul însă fără succces. Gaz Metan presează în atac, însă șutul lui Ovidiu Alexandru Bic nu găsește poarta. Minutul 66 al jocului, Valentin Lemnaru trimite spre poartă, dar scorul nu se schimbă pe Stadionul Trans-Sil. Alexandru Munteanu de la ASA Targu Mures are spațiu de șut, dar mingea este blocată de defensiva adversă. În minutul 80 al meciului, Alexandru Buziuc reușește un șut, care este blocat însă de apărarea din ASA Targu Mures.

După acest rezultat, Gaz Metan ocupă în continuare poziția a 2-a în clasamentul Ligii întâi, cu 30 de puncte. Etapa viitoare, medieșenii vor juca tot în deplasare pe terenul celor de la FC Botoșani.