Sursă foto: István Bertalan

Luni, 29 ianuarie 2018, baschetbaliștii Clubului Sportiv Municipal Mediaș au disputat al doilea meci din cadrul fazei a doua a Ligii întâi de Baschet Masculin.

Formația pregătiă de Mihai Popa și Dan Popa au întâlnit un adversar puternic, cu mulți jucători profesioniști. Baschetbaliștii medieșeni au cedat în fața celor de la CSM Ploiești, scor 94-66. Scorul pe sferturi: 25-20, 22-21, 26-10 și 21-15.

În primele două sferturi, jocul a fost unul destul de echilibrat având în vedere scorul indicat de tabelă la pauza mare, 47 – 41. În ultimele două sferturi, echipa pregătită de Mihai Popa și Dan Popa nu a mai putut face față adversarului său, astfel scorul final indicat de tabelă a fost în favoarea celor de la CSM Ploiești, scor 94-66.

Etapa viitoare, CSM Mediaș va întâlni pe teren propriu CSM Sighetul Marmaței, partidă ce se va disputa la sfârșitul acestei săptămâni în Sala Sporturilor din Mediaș.