Alb-negri au fost învinși cu scorul de 3-1 de către rușii de la Mordovia Saransk, la capătul unei partide în care au condus pe tabela de marcaj și au lovit bara de două ori.

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 33 al partidei dintr-o lovitură de pedeapsă transformată de Marius Constantin. Mordovia a egalat peste zece minute și a stabilit scorul pauzei. În repriza secundă, gaziștii au lovit bara în două rânduri însă cei care au înscris au fost rușii în minutele 71 și 88.

A fost o partidă în care tehnicianul Mihai Teja a rulat tot lotul pe care îl are la dispoziție. În urma acestui rezultat, Gaz Metan are un bilanț de două victorii și două înfrângeri în cantonamentul pe care îl desfășoară la Zlatibor, informează site-ul oficial al echipei medieșene.