Sursă foto: covasnamedia.ro

Echipă locală de fotbal a Mediașului, va juca sâmbătă, 14 aprilie 2018, în deplasare pe terenul celor de la Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.

Startul partidei este programat pentru ora 13:30, iar meciul poate fi urmărit în direct pe DigiSport, DolceSport și Telekom Sport.

În etapa trecută, Gaz Metan Mediaș a terminat la egalitate partidă cu ACS Poli Timișoara, scor 1-1. Formația pregătită de Cristi Pustai a deschis scorul în minutul 83, prin Diago Joao. Bucuria medieșenilor nu a durat mult, patru minute mai târziu elevii lui Leo Grozavu reușesc egalarea după o gafă în apărarea alb-negrilor.

Sepsi OSK revine pe teren propriu după ce în etapa trecută au reușit să învingă în deplasare cu scorul de 2-0 pe Juventus București, formația pregătită de către medieșeanul Marius Baciu. Sepsi OSK a câștigat partida grație golurilor marcate de către Marko Simonovski și Ibrahima Tandia.

Până la ora disputări acestui meci dintre Sepsi OSK și Gaz Metan Mediaș, formația pregătită de Cristi Pustai se află în zona retrogradării, cu 15 puncte. În schimb, echipa din Sfântul Gheorghe ocupă poziția a patra cu 16 puncte.