Gaz Metan Mediaș a jucat duminică, 10 decembrie 2017 ultimul meci din acest an pe teren propriu împotriva celor de la CS U Craiova.Scor final 0-0.

Tehnicianul Cristian Pustai a început partida cu Greab, Popovici, Constantin, Cristea, Busu, Sîrghi, Chamed, Neagu, Bic, Olaru și Golubovic.

În prima parte a jocului ambele echipe au avut ocazii spre poartă, însă nici o echipă n-a reușit să trimită mingea în plasă în primele 45 de minute. În repriza secundă, Gazul Metan a suferit două accidentări. Darius Olaru fiind transportat la spital, iar la cateva minute mai târziu Alexandru Greab a fost si el accidentat destul de serios. Minutul 90+, Răzvan Pleșca apără un penalty după ce a fost trimis în teren neîncălizit fiind accidentat Greab. Ocazie mare de gol, pe finalul meciului pentru gazde însă mingea a lovit bara, trimisă de Golobovic.

Etapa viitoare, Gaz Metan Mediaș va disputa ultimul meci din acest an pe terenul celor de la Concordia Chiajna.