Gaz Metan Mediaș a jucat în această după-amiază pe teren propriu cu CFR Cluj, în cadrul etapei cu numărul șase a Ligii întâi.

Alb-negri și CFR și-au împărțit punctele la Mediaș, după 0-0.

Tehnicianul Gazului Metan, Mihai Teja a început partida cu Pleșca, Crețu, M. Constantin, Cristea, Bușu, Miguel, Fofana, Chamed, Caiado, Olaru și Fortes.

În prima parte a jocului Gaz Metan Mediaș a avut câteva ocazii notabile pe finalul reprizei. La pauză, scorul a rămas neschimbat, 0-0.

Repriza secundă una cu multe ocazii. Ocazie importantă în favoarea Gazului Metan, în minutul 64, Fortes a fost aproape de a trimite mingea în poartă. La puțin timp de la intrarea lui Ely Fernandes, medieșenii au o nouă ocazie mare de gol, însă goalkeeper-ul CFR-ului a fost la post.În minutul 71, Sorin Bușu a văzut al doilea cartonaș galben și a fost trimis la vestiare. Ely Fernandes încercă din nou, execută din colțul careului însă mingea a fost trimisă în corner.

În etapa viitoare, Gaz Metan Mediaș va juca la Târgu-Mureș cu FC Hermannstadt.