Vineri, 16 februarie 2018, Gaz Metan Mediaş a jucat pe teren propriu împotriva celor de la Juventus Bucureşti. Gaz Metan și Juventus București s-a încheiat la egalitate scor 0-0.

Tehnicianul Cristian Pustai a trimis în teren pe Pleşca, Joao Diogo, Constantin, Sirghi, Popovici, Diogo Rosado, Neagu, David Caiado, Chamed, Olaru şi Mario Rondon.

În prima parte a jocului cele două echipe n-au reușit să trimită mingea în poartă. Astfel scorul a rămas neschimbat după primele 45 de minute.

După revenirea de la vestiare, Juventus București ratează după un contaatac bine obținut. La câteva minute mai târziu, Gaz Metan Mediaș ratează o ocazie mare după o lovitură liberă obținută dupa un fault la Darius Olaru. Multe ocazii au fost irosite în fața porți de către ambele echipe.

Etapa viitoare, Gaz Metan Mediaş joacă pe terenul celor de la FC Botoşani. Partidă este programată pe data de 24 februarie 2018, de la ora 19:45.