ACS Poli Timișoara și Gaz Metan Mediaș s-au intâlnit în penultimul meci al etapei cu numărul 20, de la ora 18, în Banat.

Meciul disputat pe Stadionul Dan Păltinișanu s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Tehnicianul Cristian Pustai a început partida cu Greab, Popovici, Cristea, M. Constantin, Buşu, Sîrghi, Danci, Neagu, Romeo, Buziuc și Olaru.

Gaz Metan a avut prima ocazie de a deschide scorul în deplasarea de la Timișoara, în minutul 2. Drăghici deschide scorul la prima ocazie a gazdelor. Atacantul bănăţenilor a fost angajat de Ciucur în faţa porţii, după care a avut de îndeplinit o simplă formalitate, în minutul 4 a jocului.

După revenirea de la vestiare, Cristian Pustai a făcut două modificări în formula de joc. După doar două minute de la intrarea în teren, Golubovic înscrie la prima sa ocazie! Neagu l-a dirblat pe Straton în marginea careului, după o ieşire hazardată, a trimis în faţa porţii, iar atacantul trecut pe la Iaşi şi FCSB a înscris fără emoţii pentru 1-1. Medieșenii au încercat pe finalul reprizei secundă să marcheze însă fără succes.

În etapa viitoare, Gaz Metan Mediaș întâlnește pe teren propriu CS Universitatea Craiova. Partida este programată pe data de 10 decembrie, de la ora 17:00.