Gaz Metan Mediaș a jucat în a doua zi de Paște pe teren propriu împotriva celor de la ACS Poli Timișoara.

Medieșenii au încheiat partida de pe teren propriu scor 1-1 cu formația pregătită de Leo Grozavu.

Gazul lui Pustai a început partida prin Greab, Crețu, Sokratis, Sîrghi, Bușu, Neagu, Cristea, Joao Diogo, Ely Ernesto, Tîrcoveanu și Mario Rondon.

În prima parte a joculyi, cele două echipe nu au reușit să trimită mingea spre poartă, nefiind nici o ocazie notabiliă. În repriza secundă, una dintre ocazile notabile a Gazului Metan a fost șutul trimis în plasa laterală a porți de către Iulian Cristea. Joao Diogo duce echipa în avantaj în minutul 83 al meciului.

Bucuria medieșenilor nu a durat prea mult, patru minute mai târziu Timișoara egalează după o gafă a apărării Gazului Metan.

Gas Metan Mediaș rămâne în continuare pe poziția a 6-a în clasamentul play-out-ului Ligii întâi.