Cicliștii de la CSM Mediaș au participat în perioada 9-10 septembrie 2023, la Porumbacu MTB Race.
Așadar, la categoria cadetilor, locul I a fost ocupat de Theodor Pridon, urmat de Bogdan Popescu pe un excelent loc IV, Cristian Calburean pe locul V iar Radu Măda termină pe locul 9 o cursa dusa în totalitate pe pană la aceeași categorie.
La Juniori: Miruna Măda a câștigat detașat categoria iar la U23 Vlad Armean a ocupat, după o cursă pasionantă un excelent loc II.
”Felicitări sportivilor, antrenorilor, parinților și tuturor celor care spriină dezvoltarea acestui nobil sport la Mediaș și le dorim succes în ultima etalapa de cupă de la Câmpulung, în 23 Septembrie.” au transmis reprezentanții clubului medieșean.