Ora de Mediaș
Știri în direct

S-a tras la sorți țintarul Ligii a III-a: Gaz Metan 2 și FC Hermannstadt 2 se întâlnesc în a doua etapă

Casa Fotbalului găzduiește joi, 3 septembrie, de la ora 13:00, tragerea la sorți pentru stabilirea programul în seriile Ligii 3.

Joi, 3 septembrie 2020, la Casa Fotbalului a avut loc tragerea la sorți pentru stabilirea programului în seriile Ligii a III-a. Trei echipe din județul Sibiu în aceeași serie. Gaz Metan Mediaș 2, AFC Hermannstadt 2, FC Viitorul Șelimbăr, dar și Măgura Cisnădie fac parte din seria 7.

Din seria 7 mai fac parte și CSM Deva, CSM Măgura Cisnădie, Jiul Petroșani, ACS Minerul Costești, CS Gaz Metan Mediaș 2, AFC Hermannstadt 2, ACS Viitorul Șelimbăr, ACS Flacăra Horezu, CS Viitorul Dăești și CS Gilortul Târgu Cărbunești.

Etapa 1
CSM JIUL PETROŞANI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS MĂGURA CISNĂDIE – AFC HERMANNSTADT 2
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CSM DEVA – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI
Etapa 2
ACS FLACĂRA HOREZU – CS VIITORUL DĂEŞTI
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – ACS MINERUL COSTEŞTI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CSM DEVA
AFC HERMANNSTADT 2 – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CSM JIUL PETROŞANI – CS MĂGURA CISNĂDIE
Etapa 3
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS FLACĂRA HOREZU
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CSM JIUL PETROŞANI
CSM DEVA – AFC HERMANNSTADT 2
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CS VIITORUL DĂEŞTI – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
Etapa 4
ACS FLACĂRA HOREZU – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS MINERUL COSTEŞTI
CSM JIUL PETROŞANI – CSM DEVA
CS MĂGURA CISNĂDIE – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
Etapa 5
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – ACS FLACĂRA HOREZU
CSM DEVA – CS MĂGURA CISNĂDIE
ACS MINERUL COSTEŞTI – CSM JIUL PETROŞANI
CS VIITORUL DĂEŞTI – AFC HERMANNSTADT 2
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
Etapa 6
ACS FLACĂRA HOREZU – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CSM JIUL PETROŞANI – CS VIITORUL DĂEŞTI
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS MINERUL COSTEŞTI
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CSM DEVA
Etapa 7
CSM DEVA – ACS FLACĂRA HOREZU
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS VIITORUL DĂEŞTI – CS MĂGURA CISNĂDIE
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CSM JIUL PETROŞANI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – AFC HERMANNSTADT 2
Etapa 8
ACS FLACĂRA HOREZU – AFC HERMANNSTADT 2
CSM JIUL PETROŞANI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS VIITORUL DĂEŞTI
CSM DEVA – ACS MINERUL COSTEŞTI
Etapa 9
ACS MINERUL COSTEŞTI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS VIITORUL DĂEŞTI – CSM DEVA
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CS MĂGURA CISNĂDIE
AFC HERMANNSTADT 2 – CSM JIUL PETROŞANI

Pentru promovare, primele două clasate din fiecare serie vor disputa un baraj în dublă manșă, astfel:

B1: Locul 1, Seria 1 v Locul 2, Seria 2
B2: Locul 1, Seria 2 v Locul 2, Seria 1
B3: Locul 1, Seria 3 v Locul 2, Seria 4
B4: Locul 1, Seria 4 v Locul 2, Seria 3
B5: Locul 1, Seria 5 v Locul 2, Seria 6
B6: Locul 1, Seria 6 v Locul 2, Seria 5
B7: Locul 1, Seria 7 v Locul 2, Seria 8
B8: Locul 1, Seria 8 v Locul 2, Seria 7
B9: Locul 1, Seria 9 v Locul 2, Seria 10
B10: Locul 1, Seria 10 v Locul 2, Seria 9

Învingătoarele acestor jocuri se vor duela între ele, tur-retur, pe baza următoarei împerecheri:

  • Învingătoarea B1 v Învingătoarea B2
  • Învingătoarea B3 v Învingătoarea B4
  • Învingătoarea B5 v Învingătoarea B6
  • Învingătoarea B7 v Învingătoarea B8
  • Învingătoarea B9 v Învingătoarea B10

Cele 5 câștigătoare vor obține dreptul de a evolua în sezonul 2021-2022 al Ligii 2.

Retrogradează ultimele două clasate din fiecare serie împreună cu echipa de pe locul 8 cu cea mai slabă linie de clasament.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Nu mai esti conectat la internet