Ora de Mediaș
Știri în direct

Se anunță spectacol total în fotbalul mic. Ce meciuri putem urmări în acest weekend

Sâmbătă și duminică în fotbalul” mic” sibian se anunță spectacol total. În acest weekend vom putea urmări jocuri cu adevărat spectaculoase în Liga a cincea și Liga a patra din județul Sibiu.

În perioada 20 – 21 octombrie se vor disputa jocuri din cadrul etapei a opta din Liga a patra și meciuri din etapa cu numărul șase a Ligii a cincea, zona Mediaș.

Programul etapei a șasea din Liga a V-a, Zona Mediaș

AS Stăruința Lasea – AS Prograsul Dumbrăveni (dumincă, ora 11:00) A: Mărgineanu Silviu, A1: Bîrsan Robert, A2: Mărgineanu Despina-Petra, O. Preda Vasile (toți din Mediaș)

AS Valea Viilor – AS Viitorul Târnava (duminică, ora 11:00) A: Noian Ovidiu, A1: Fleșer Viorel, A2: Bleahu Florin, (toți din Mediaș) O. Căpîlnean Ioan (Bazna)

AFC Ciurciu – AS Atletic Municipal Mediaș (duminică, ora 15:00) A: Lazăr Călin, A1: Suciu Bogdan, A2: Mărgineanu Despina-Petra, O. Baciu Florin (toți din Mediaș)

AS Viitorul Ighișul-Nou – FC Smig (duminică, ora 15:00) A: Aldea Răzvan, A1: Mărgineanu Silviu, A2: Miclăuș Marius, O. Duma Ioan (toți din Mediaș)

AS Viitorul Ațel – AS Recolta Alma (duminică, ora 11:00) A: Recorean Roxana, A1: Nagy Daniel, A2: Aldea Răzvan, O. Căpîlnean Augustin (toți din Mediaș)

Înaintea etapei cu numărul opt a Ligii a cincea, zona Mediaș – clasamentul este următorul: 1. AS Viitorul Tîrnava – 12p, 2. AS Stăruința Laslea – 12p, 3. AS Viitorul Ațel – 10p, 4. AS Atletic Municipal Mediaș – 9p, 5. AFC Curciu – 6p, 6- AS Viitorul Ighișul-nou – 6p, 7. AS Programul Dumbrăveni – 5p, 8. AS Recolta Alma – 4p, 9. AS Valea Viilor – 3p, 10. AS Viitorul Valchid – 3p, 11. AS Gloria Smig – 2p.

Meciuri cu un adevărat spectacol fotbalistic și care chiar merită urmărit sunt și jocurile din Liga a IV-a Sibiu. Viitorul Șelimbăr, Măgura Cisnădie și Păltiniș Rășinari sunt cele trei echipe care luptă pentru promovarea în Divizia C.

Programul etapei cu numărul opt din Liga a IV-a

ACS Viitorul Șelimbăr – CS Sparta Mediaș (sâmbătă, ora 11:00) A: Lăcau Rareș, A1: Duță Vasile Marius, A2: Drăgan Adrian, O. Blindu Mihail

ASA Sibiu – LSS Vointa Șibiu (sâmbătă, ora 11:00) A: Motreanu Alexandru, A1: Grecu Florin, A2: Toader Sergiu, O. Petca Constantin

AS Prograsul Terezian – FC Tălmaciu (sâmbătă, ora 11:00) A: Recorean Roxana, A1: Nagy Daniel, A2: Mărgineanu Silviu, O. Ocneriu Cosmin

CS Măgura Cisnădie – AS Spicul Șeica Mare (sâmbătă, ora 11:00) A: Aldea Răzvan, A1: Toșu Leonard, A2: Miclăuș Marius, O. Gherdea Lucian

AS Bradu – Unirea Miercuirea Sibiului (sâmbătă, ora 11:00) A: Tiții Lucian Andrei, A1: Anghel Marius, A2: Iuga Răzvan Andrei, O. Munteanu Eugen

AFC Agnita – AS Copșa Mică (sâmbătă, ora 11:00) A: Noian Ovidiu, A1: Fleșer Viorel, A2: Bleahu Florin Raul, O: Căpîlnean Ioan

FC Interstar Sibiu – AS Păltiniș Rășinari (miercuri, ora 16:30) A: Comăniciu Adrian, A1: Popa Răzvan, A2: Spătar Răzvan Ioan, O: Comșea Ovidiu

Clasamentul Ligii a IV-a este foarte strâns înaintea meciurilor din etapa cu numărul opt – clasamentul arată astfel: 1. CS Măgura Cisnădie – 19p, 2. Viitorul Șelimbăr – 19p, 3. ACS Unirea Miercurea Sibiului – 15p, 4. ACS Păltiniș Rășinari – 15p, 5. CS Sparta Mediaș – 14p, 6. Progresul Terezian – 11p, 7. FC Interstar Sibiu – 10p, 8. AS Copșa Mică – 8p, 9. AS Spicul Șeica Mare – 7p, 10. AFC Agnita – 6p, 11. ASA Bradu – 5p, 12. ASA Sibiu – 3p, 13. FC Tălmaciu – 1p, 14. LSS Voința Sibiu – 1p.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Nu mai esti conectat la internet