Sâmbătă seară pe Stadionul” Municipal” din Mediaș a avut loc un adevărat spectacol.

Gaz Metan Mediaș a jucat împotriva celor de la CSU Craiova în etapa cu numărul opt a Ligii întâi, scor 3-2.

Prima repriză a jocului fost una foarte disputată, oltenii reușesc să deschidă primii scorul după un penalty transformat de Mitriță, după un duel al lui Crețu cu Mihăilă. După șase minute de joc, medieșenii egalează după ce Donkor l-a împuns pe Cristea, iar Andrei Chivulete arată din nou punctul cu var. M. Constantin trimite mingea în poartă. Minutul 26, Fortes reia în fața porții, cu latul, iar medieşenii trec la conducere.

Actul secund a fost la fel de strâns ca prima repriză. În minutul 62, Chivulete arată încă odată punctul cu var în favoarea oltenilor. Răzvan Pleșca salvează echipa, însă după puțin timp CSU Craiova primește încă un penalty. Koljic îl învinge pe Pleșca. Iulian Cristea aduce golul victorie după un gol spectaculos din interiorul careului.