FOTO Facebook / ACS Mediaș

ACS Mediaș a învins-o pe LSS Voința Sibiu fără niciun fel de emoție, scor 7-1. Partida dintre cele două echipe s-a disputat pe stadionul ”Sparta”.

Primul unsprezece trimis în teren de Doru Dudiță și Dumitru Solomon: Paul Florea, Paolo Stan, Cristian Avram, Bogdan Jica, Sebastian Bîrsan, Ionuț Buzean, Lucian Noian, Alexandru Socaci, Raul Ignat, Cristian Pajco și Gabriel Țala.

Mediașul a ”spart gheața” rapid, marcând după 10 minute de la fluierul de start. La pauză, ACS Mediaș avea un avantaj de 3 goluri. După revenirea de la vestiare, jucătorii pregătiți de Doru Dudiță și Dumitru Solomon au fost mult mai motivați, astfel scorul final a fost 7-1 în favoarea alb-negrilor.

Etapa viitoare, ACS Mediaș va juca în deplasare pe terenul celor de la AS Bradu. Partida este programată sâmbătă, 12 noiembrie 2022, de la ora 11:00.