Ultima meci din 2018, echipa de baschet a municipiului Mediaș, CSM Mediaș a jucat pe teren propriu cu CSO Voluntari.

Primul sfert al partidei a fost început cu stângul de către elevii lui Mihai Popa. Medieșenii au cedat la o diferență de 5 puncte, 23 – 18. În actul secund al partidei, CSM Mediaș cedat la o diferență de 6 puncte, iar CSO Voluntari intră la pauza mare cu diferență de 11 puncte, scor 43-32.

După revenirea de la vestiare, CSM Mediaș parcă a prins mai mult curaj. Baschetbaliștii pregătiți de către Mihai Popa și Dan Popa au reușit să câștige sfertul al treilea, scor 25-17. Dorița de a câștiga ultimul joc din 2018, CSM a câștigat și ultimul sfert cu scorul de 26-19. Elevii lui Mihai Popa au încheiat anul 2018 cu o victorie meritată împotriva celor de la CSO Voluntari, la o diferență de 4 puncte.

Cel mai bun marcator al echipei medieșene a fost Titus Nicoară cu 22 de puncte, urmat de Simovic tot cu 22 de puncte. Vulic a reușit să marcheze 10 puncte, iar Storey 9 puncte și Rosemond a ajutat echipa cu 7 puncte.