Sursă foto: Facebook - Baschet Mediaș

Duminică, 25 martie 2018, în Sala Sporturilor din Mediaș s-a disputat partida dintre CSM Mediaș și CSM Ploiești. Oaspeţii au reușit să învingă Mediașul în prelungiri, scor 86-88.

În primele două sferturi ale partidei medieșenii au fost conduși pe tot parcursul jocului până la pauză mare. După revenirea de la vestiare, elevii pregătiți de Mihai Popa și Dan Popa și-au revenit pe parcursul sferturilor trei și patru.

După cele 20 de minute de joc, scorul indicat de tabelă a fost 73-73. Over time la Mediaș. În cele cinci minute rămase de joc, cele două echipe au fost foarte echilibrate, iar CSM Ploiești învinge CSM Mediaș la o diferență de două puncte, 86-88.

În etapa viitoare, Clubul Sportiv Municipal Mediaș va juca în deplasare pe terenul celor de la CSM Sighetu Marmației.