accident în centrul sibiului: o femeie din vâlcea a fost rănită

Polițiștii din Sibiu au intervenit marți la un accident rutier care a avut loc în centrul municipiului. Coliziunea a implicat două autoturisme și s-a produs pe strada Independenței, în apropierea intersecției cu strada Lucian Blaga.

Conform primelor informații furnizate de Alecsandra Rugaci, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, o femeie în vârstă de 58 de ani, care conducea un autoturism pe strada Independenței, nu a acordat prioritate de trecere. Aceasta a intrat în coliziune cu un alt vehicul, condus de un bărbat de 56 de ani din județul Vâlcea, care circula pe strada Lucian Blaga în direcția străzii Berăriei.

În urma accidentului, o pasageră de 47 de ani din Vâlcea, aflată în autoturismul condus de bărbat, a suferit vătămări corporale. Aceasta a fost transportată la spital cu o ambulanță, având un traumatism toracic și un traumatism cervical.

Traficul în zonă se desfășoară cu dificultate, iar polițiștii continuă cercetările pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul și pentru a lua măsurile legale necesare.

Lasă un comentariu

Comentariu