acțiune pe autostrada a1 sibiu–deva: 170 de amenzi aplicate și 5 permise reținute

Ieri, 16 decembrie, polițiștii de la Biroul Autostrada A1 Râmnicu Vâlcea – Deva au desfășurat o acțiune menită să îmbunătățească disciplina rutieră pe tronsonul pe care îl supraveghează.

În urma acestor activități, au fost verificate 128 de autovehicule, iar polițiștii au aplicat 170 de sancțiuni contravenționale, totalizând peste 28.000 de lei. Printre măsurile luate, au fost reținute 5 permise de conducere din cauza abaterilor grave, cum ar fi depășirea vitezei legale cu mai mult de 50 km/h, nerespectarea regulilor de depășire și neportul centurii de siguranță.

De asemenea, au fost retrase 5 certificate de înmatriculare din cauza neregulilor tehnice constatate. În cadrul acțiunii, a fost identificată o infracțiune la regimul rutier, ceea ce a dus la deschiderea unui dosar penal pentru conducerea fără permis.

Polițiștii Brigăzii Rutiere continuă să desfășoare acțiuni pentru prevenirea accidentelor și protejarea vieții tuturor participanților la trafic.

Lasă un comentariu

Comentariu