adolescent accidentat de o mașină pe o stradă din sibiu

Un accident rutier a avut loc marți după-amiază pe o stradă din Sibiu, în urma căruia un adolescent a fost lovit de o mașină. Incidentul s-a petrecut pe strada Kiev, iar la fața locului s-au deplasat atât polițiști, cât și echipaje medicale.

Conform primelor informații oferite de Alecsandra Rugaci, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, un bărbat de 57 de ani din Șura Mare, în timp ce conducea autoturismul pe strada Kiev în direcția străzii Mihail Kogalniceanu, a acroșat un pieton, un minor de 17 ani, în apropierea unei treceri de pietoni.

În urma impactului, tânărul a suferit vătămări corporale, fiind transportat la spital cu ambulanța. Potrivit Serviciului de Ambulanță Județean Sibiu, acesta a suferit un traumatism cranian și excoriații la membrul inferior.

Poliția a demarat o anchetă pentru a stabili toate circumstanțele în care s-a produs accidentul și pentru a lua măsurile legale necesare. De asemenea, traficul în zonă a fost îngreunat din cauza incidentului.

Lasă un comentariu

Comentariu