arestare preventivă pentru două femei suspectate de orchestrarea și comiterea unei crime în sibiu

Instanța a aprobat cererea procurorilor, dispunând arestarea preventivă a două femei implicate într-un caz de crimă șocantă în Sibiu.

Cele două inculpate sunt P.A., în vârstă de 38 de ani, acuzată că și-ar fi omorât mama, și P.C.-M., o asistentă medicală de 46 de ani, care ar fi ajutat-o în acest demers. Judecătorii au considerat că există suficiente dovezi care indică săvârșirea faptelor, motiv pentru care au decis privarea de libertate a celor două în timpul anchetei.

Ancheta relevă că faptele ar fi fost comise cu premeditare, iar mobilul ar fi fost de natură materială. Procurorii susțin că acțiunile celor două au avut ca scop provocarea decesului victimei, utilizând substanțe sedative și alte metode violente, aspecte ce vor fi investigate în continuare.

Pe parcursul procedurilor judiciare, cele două femei beneficiază de prezumția de nevinovăție, conform legislației în vigoare.

Pentru detalii complete despre acuzațiile formulate de procurori, puteți consulta acest articol.

Lasă un comentariu

Comentariu