[ad_1]

Echipa din Bănie s-a calificat în semifinalele Cupei României după ce a învins marți pe Dinamo cu 1-0. U Craiova se alătură astfel lui FC Hermannstadt și Gaz Metan. A patra semifinalistă se decide în meciul FC Botoșani – CSM Poli Iași.

Craiova a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, în sferturile de finală ale Cupei României, şi s-a calificat în semifinalele competiţiei. Pentru dinamovişti a fost primul meci cu Florin Bratu pe banca tehnică, anunță News.ro. Golul a fost marcat de Bancu, în minutul 56. Înainte de startul jocului, galeria CSU Craiova a prezentat o coregrafie cu mesajul „Toate pânzele sus”, cu o corabie alb-albastră. Fanii craioveni au afişat şi un banner cu mesajul: „Bine aţi venit în iad”. Pe arena din Craiova s-a ţinut un minut de reculegere în memoria căpitanului Fiorentinei, Davide Astori. În semifinalele Cupei României s-au calificat şi Gaz Metan Mediaş (1-0 cu Astra Giurgiu) şi Hermannstadt (3-0 cu FCSB). Ultima partidă din sferturile de finală, FC Botoşani – CSM Poli Iaşi, se va disputa la 13 martie.