Echipa de baschet a municipiului Mediaș joacă în această după-amiază în deplasare pe terenul celor de la CS Cuza Sport Brăila, de la 17:00.

Baschetbaliștii pregătiți de către Mihai Popa și Dan Popa au plecat la Brăila după ce în etapa trecută au pierdut la Mediaș, cu CSO Voluntari. Medieșenii au muncit în această partidă, dar nu suficient pentru ai învinge pe cei de la CSO Voluntari. Scorul pe sferturi a fost 19-20, 16-19, 17-19 și 21-22. CSM Mediaș a pierdut la o diferență de șapte puncte, scor final 73-80.

De cealaltă parte, CS Cuza Sport Brăila revine pe teren propriu după o înfrângere dureroasă, scor 87-38 în deplasarea de la ABC Athletic Constanța.” Pirații” nu au reușit să câștige nici un sfert, scorul pe sferturi a fost 26-18, 21-3, 22-12 și 18-5.

Având în vedere rezultatele obținute în etapa precedentă, echipa de baschet a municipiului Mediaș are va avea un joc destul de ușor la Brăila.

Arbitrii partidei dintre Cuza Sport Brăila și CSM Mediaș sunt: Bedir Sefer, Dragoș Barbu, Costin Bogdănescu. Comisar din partea FR Baschet la acest meci a fost delegat Constantin Ioan.