Luni, 30 iulie a. c, Gaz Metan Mediaș disputa cel de-al doilea joc din cadrul noului sezon al Ligii întâi, în deplasare la FC Voluntari.

Confruntare dintre cele două echipe va fi transmisă în direct de către Digisport, Telekom și Look TV, startul partidei fiind programat pentru ora 18:00.

În etapa trecută,” lupii negri” au reușit să se impună în primul joc din acest sezon competițional, scor 2-1 cu Concordia Chiajna. Medieșenii au reușit să înscrie prin Chamed în minutul 27, iar Carlos Fortes în minutul 90+3.

”Noi vrem să jucăm fiecare meci ca o finală, asta le spun tot timpul băieților. Ne dorim foarte mult să câștigăm, mergem să ne facem jocul nostru. Acum nimeni nu știe dacă câștigi sau pierzi, dar important este să dezvolţi jocul pe care îl facem la antrenament.” a declarat Mihai Teja înaintea jocului cu Voluntari.

În etapa trecută, FC Voluntari a fost învinsă de Dinamo București, scor 2-1. Ilfovenii au reușit să reducă din diferență prin golul lui Ricardinho în minutul 57 la jocului.

Mihai Teja, antrenorul Gazului Metan amendat și suspendat
Tehnicianul Gazului Metan, Mihai Teja a fost suspendat două etape și amendat cu 360 de lei de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal.

În meciul cu Concordia Chiajna, antrenorul Gazului Metan s-a bucurat la golul doi, părăsind suprafața tehnică, iar arbitrul George Găman l-a trimis în tribună. Mihai Teja va reveni pe bancă abia în 11 august a. c, la jocul de pe teren propriu cu FCSB din etapa cu numărul patru.