Universitatea Craiova s-a impus, duminică, în faţa lui Gaz Metan Mediaş, cu scorul de 2-1, în play-off-ul Ligii 1. Craiova ocupă primul loc în clasamentul play-off-ului, cu 26 de puncte, iar Gaz Metan Mediaş se află pe locul 5, cu 22 de puncte.

În minutul 2 al partidei, Andrei Ivan obţine o lovitură de la unsprezece metri, după ce a fost faultat în careu. Alexandru Cicâldău a marcat, lăsându-l pe portarul Batista fără replică. 6 minute mai târziu şi elevii lui Edward Iordănescu obţin un penalty, iar Marius Constantin reuşeşte să marcheze.

Valentin Mihăilă a înscris golul decisiv, în minutul 27, când a trimis balonul cu capul în poarta lui Gaz Metan Mediaş. Craiova ocupă primul loc în clasamentul play-off-ului, cu 26 de puncte, iar Gaz Metan Mediaş se află pe locul 5, cu 22 de puncte. În următoarea rundă, Universitatea Craiova va înfrunta FCSB, iar Gaz Metan Mediaş se va duela cu CFR Cluj.