Gaz Metan Mediaș a jucat duminică, 13 mai 2018, în deplasare pe terenul celor de la Concordia Chiajna, scor final 0-0.

Fromația pregătiă de către Cristi Pustai a început prin Pleșca, Popovici, Sokratis, M. Constantin, Bușu, Cristea, Tircoveanu, Caiado, Chamed, Ely Fernandes și Mario Rondon.

Cu o posesie mult mai bună decât echipa gazdă, Concordia Chiajna, alb-negri nu au reușit să deschidă scorul în primele 45 de minute ale jocului. În repriză secundă, medieșenii au avut mai multe ocazii de a deschide scorul, însă mingea nu intră în poartă. În minutul 61, Chamed trimite mingea puțin peste poartă după o lovitură liberă.

Minutul 76, Darius Olaru aproape de a deschide scorul, însă mingea a fost trimisă peste poartă dintr-o lovitură cu capul. Pe final, Chiajna a avut două ocazii importante de a deschide scorul din lovituri libere, însă mingea nu a fost trimisă în poarta lui Pleșca.

În etapa viitoare, Gaz Metan Mediaș va juca pe teren propriu, joi, 17 mai 2018 împotriva celor de la FC Voluntari. Startul partidei este programat pentru ora 19:45.