reținută iubita milionarului ucis la sibiu, fosta concubină a lui kreiner implicată în crima mamei prietenei sale

Fosta concubină a omului de afaceri Adrian Kreiner, Adriana Viliginschi, a fost reținută pentru 24 de ore sub acuzația de complicitate la omor calificat. Aceasta este suspectată că a asistat-o pe Amiana Păștina în planificarea și executarea crimei împotriva mamei sale.

Viliginschi a fost ridicată de mascați vineri dimineața din locuința sa de pe strada Moldoveanu din Sibiu, acolo unde a avut loc și omorul lui Adrian Kreiner. Conform procurorilor, ea i-a oferit lui Păștina informații și sfaturi esențiale pentru a asigura desfășurarea faptei fără a fi descoperită. În plus, se pare că a recomandat sedativele pe care Păștina le-a administrat mamei sale pentru a o aduce în stare de comă, oferindu-i totodată suport moral.

Adriana Viliginschi, în vârstă de 40 de ani, urmează să fie transportată la Centrul de Reținere și Arest Preventiv, conform declarațiilor prim-procurorului adjunct Dan-Octavian Simion. În continuare, cazul va fi înaintat judecătorului de drepturi și libertăți din cadrul Tribunalului Sibiu, care va decide asupra propunerii de arestare preventivă, o decizie urmând a fi luată în cursul zilei de sâmbătă.

Lasă un comentariu

Comentariu