FOTO Marinel Pană / Suporteri Gaz Metan Mediaș

Asociația Club Sportiv Mediaș s-a impus cu scorul de 1-7 în partida cu CSO Copșa Mică, meci disputat pentru etapa cu numărul 6 din Liga a IV-a.

Gazdele au deschis rapid scorul după doar 5 minute. Replica medieșenilor a venit abia după 30 de minute, când Bogdan Jica trimite mingea în plasă și reduce din diferență. Golul doi a venit pe finalul primei reprize, prin Lucian Noian, iar ACS Mediaș intră la vestiare cu un avantaj de 1-2.

După revenirea de la vestiare, Mediașul a turat motoarele la maximum, astfel jocul a fost dominat de alb-negri.Adrian Zomant, Bogdan Jica, Giuliano Țili, Andrei Bârsan, Alex Socaci au fost autori golurilor care au ajutat la victoria lui ACS Mediaș.

Etapa viitoare, ACS Mediaș primește vizita lui Inter Sibiu. Partida dintre cele două echipe este programat pe sâmbătă, 15 octombrie, de la ora 11.00.

Conform pagina Suporterilor Gaz Metan Mediaș, derby-ul județean ar putea fi disputat pe Stadionul ”Gaz Metan”.