Sâmbătă în Sala de Sport a Școlii Generale numărul 5 din cartierul Gura-Câmpului s-a disputat partida dintre CSS Mediaș și HCM Craiova la handbal.

Handbalistele pregătite de către Mihai Moldovan au pierdut cu scorul de 21-23, iar la pauză oltencele au avut un avantaj de cinci goluri, scor 8-13. Medieșencele au luptat pentru fiecare minge însă nu a fost suficient pentru a le învinge pe oltencele de la HCM Craiova.

În urma acestui rezultat, CSS Mediaș coboară până pe poziția a cincea a clasamentului din seria E, junioare 1.

Junioarele 2 din cadrul Clubului Sportiv Școlar Mediaș și-au adăugat în palmares o victorie importantă din deplasare de la Odorheiu Secuiesc. Handbalistele pregătite de către Maria Cândea au învins CSS Odorheiu Secuisc cu scorul de 29-32. La pauză, medieșencele au avut un avantaj de un singur gol, 16-17. Locul trei ocupă junioarele 2 de la CSS Mediaș în urma acestei victorii din deplasare.

În etapa viitoare, sportivele pregătite de către Maria Cândea vor sta. Junioarele 1 se vor deplasa pe terenul celor de la Național Râmnicu Vâlcea.